• +90 312 232 30 20
  • Eti Mah. Birecik Sok. Gazi İş Merkezi 1/64 Maltepe / ANKARA

SIKÇA SORULAN SORULAR

NEDEN KURUMSAL TANITIM FİLMİ ÇEKTİRMELİYİZ?

Firma kurumsal tanıtım filmi konuşan ve hareket eden renkli broşür gibidir. İnsanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında firmanız / hizmetleriniz / ürünleriniz hızlı ve güçlü bir şekilde potansiyel müşterilere ulaşamıyorsa kayıp demektir. Kurumsal Film sizin için en kolay şekilde algılanabilecek, ilgi uyandıran, aktif, bilgilendiren ve istediğiniz zaman istediğiniz kadar müşteriye ulaşabilmeniz için tanıtım filmleri hazırlar.

TANITIM FİLMİ NE ZAMAN KULLANILABİLİR?

Tanıtım filminiz müşteriyle temasa geçebileceğiniz her ortam için uygun olmalı. Bu ortamlar fuarlar, seminerler, satış buluşmaları, prezantasyonlar, mağaza içi tanıtımlar, firmanızın web sitesi vb gibi yerler olabilir.

TANITIM FİLMİ FİYATLARI NELERDİR?

Birçok fiyat aralığında kurumsal film sahibi olabilirsiniz. Biz sizin belirlediğiniz bütçeye göre prodüksiyon çalışması yapıyoruz ve en iyi sonucu elde etmek için çalışıyoruz. Size tavsiyemiz bu işe ayırmayı düşündüğünüz bütçeyi kaba hatlarıyla belirleyin ve tanıtım filminizi hangi firmaya yaptıracaksanız bütçeniz konusunda bilgilendirin. Genel olarak tanıtım filmi fiyatlarını etkileyen unsurlar çekimini yapılacak ürünün özellikleri, çekimin kaç gün süreceği, kullanılacak ekipmanın nitelikleri, çekime esas olan senaryonun gerektirdikleri, animasyon ve efekt olarak yapılması gerekenlerin nitelikleri gibi faktörlerdir. Bu faktörler ışında tanıtım filmi çekimleriniz için Düşler Atölyesi Medya olarak en uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ HANGİ AŞAMALARDAN OLUŞUR?

Öncelikle firmanızın tanıtım filminde vermek istediğiniz mesajları belirleyin. Fabrikanızın konumu, üretim bandınız, üretim kapasiteniz, çalıştığınız firmalar, ürünlerinizin kullanım alanları vs. Ön plana çıkarmak istediğiniz özellik ne olabilir? Bu aşamadan sonra senaryo yazımından, kamera çekimine, dijital kurgu ve seslendirmeye kadar tüm hizmetleri biz size sağlayabiliriz. Öncelikle tanıtım filmi çekimi başlamadan önce sizinle birlikte film metnini oluşturacağız. Burada vermek istediğiniz bilgiler bulunacak. Daha sonra firmanızın video çekimi yapılacak. Her türlü çekim için ekipmanımız mevcuttur. Etkili görüntüler yakalamak için görüntü destek sistemleri (Jimmy Jib, Steady-cam…vs) ve ışık kullanımı gerekecektir. Tüm bu aşamalardan sonra tanıtım filmi çekimi tamamlanacak görüntüler Ankara’da bulunan dijital kurgu ünitemizde montajlanacaktır. Burada gerekiyorsa 3D efektler ve grafikler filme eklenecek ve istediğiniz dillerde seslendirmeler yapılacaktır.
Artık kurumsal tanıtım filminiz hazır .İstediğiniz formatta (CD, Blu RAY, DVD..vs) filminizi teslim alabilirsiniz.

TANITIM FİLMİ NERELERDE KULLANILIR?

Tanıtım filminizi firmanı tanıtmak istediğiniz tüm sahalarda kullanabilirsiniz. Bunlar web siteniz, sosyal medya hesaplarınız, katıldığınız tanıtım toplantıları, fuar çalışmaları, bekleme salonunuz gibi alanlardır. Tanıtım filminize firmanızı etkili bir şekilde anlatmak istediğiniz her yerde ihtiyacınız olacaktır.

TANITIM FİLMİ SÜRESİ NE KADAR OLMALIDIR?

İdeal uzunluk 3 ila 5 dakika arasındadır. Bu süreden daha uzun filmler izleyicide dikkat dağınıklığına sebep vermekte ve filmin etkisini azaltmaktadır. Daha kısa filmler zaman zaman tercih edilse de firmanın kendisini en verimli olarak tanıtabildiği aralığın 3 ila 5 dakika olduğu tespit edilmiştir.

TANITIM FİLMİ NE KADAR SÜREDE HAZIRLANIP TESLİM EDİLMEKTEDİR?

Tanıtım filmi çekimi için sözleşme imzaladıktan sonra çekim planlarımızı oluşturuyoruz. Çekimi yapılacak planlar ve bunların özellikleri, çekimi yapılacak yerin uzaklığı, mevsimsel şartlar, kullanılması gereken ekipmanlar ve oyuncular gibi faktörlerle çekimi yapılacak firmanın kendisini çekime hazır hale getirmesi gibi etmenler filmin teslim sürecini etkilemektedir. Bu süre 1 ay ile 3 ay arasında değişkenlik göstermektedir.